Teslimat Bilgileri

TESLİMAT KOŞULLARI

Ürünler MER-TİM'in anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile ALICI'nın adresinde ya da kargo şubesinde teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günüdür. ALICI'ya önceden bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla 10 (on) iş günü uzatılabilir.

 

Ürünler, Kargo şirketinin teslimat yapmadığı adreslere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

 

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI,MER-TİM’e herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, ALICI'dan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI'nın teslimat yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden, MER-TİM sorumlu değildir. Belirtilen günler içerisinde ürünler müşteriye ulaşmadıysa, teslimat problemleri müşteri hizmetlerine, "info@mer-tim.com.tr"  e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

 

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı ALICI'da vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI'da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda MER-TİM  Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.